طراحی UI اندروید | ایجاد بلوک ها (بخش دوم)

۴-۴- پیمایش

پیمایش این امکان را به کاربر می دهد که به راحتی بین آیتم های و اطلاعاتی که خارج از صفحه نمایش وجود دارند گشت زنی کند .بهتر است که سرعت پیمایش متناسب با سرعت لمس صفحه باشد.
پیمایش
نشانگر پیمایش

در هنگام پیمایش نمایش داده می شود تا نشان دهد که چه مقدار از صفحه در حال نمایش است.

پیمایش مرتب شده

در کنار پیمایش به روش معمولی، در مورد لیست هایی که امکان چینش آنها به ترتیب الفبا وجود دارد پیمایش مرتب شده معرفی می گردد.روش پیمایش روشی است که با استفاده از آن کاربر راحت تر بتواند به آیتم مورد نظر خود که با حرف خاص الفبا شروع می شود دسترسی پیداکند. البته در این حالت نشانگر پیمایش حتی زمانی که پیمایش انجام نمی شود نیز در کنار صفحه نمایش دیده می شود.

پیمایش مرتب شده
۵-۴- Spinners

Spinners راهی سریع برای انتخاب یک آیتم از یک مجوعه آیتم را فراهم می آورد . در حالت پیش فرض یک Spinnerیک مقدار جاری انتخاب شده را نمایش می دهد.با لمس یک Spinners یک منوی پایین افتادنی با سیار ممکن مقادیر نمایش داده می شود که کاربر می تواند متناسب با آنها مقدار دلخواه را انتخاب کند.

توصیه می کنیم بخوانید :  طراحی UI اندروید | مرا شگفت زده کند

Spinners
۱-۵-۴- Spinners در فرم ها

اغلب Spinners برای استفاده در فرم ها و پر کردن آنها کاربرد فراوانی دارند. می توانید از آنها برای هر دو حالت ورود اطلاعات ساده در فرم ها و وارد کردن اطلاعات پیچیده تر استفاده کرد . برای مثال یک فیلد متنی ممکن است که به شما این امکان را دهد که یک آدرس ایمیل بری یک تماس ویرایش کنید.

Spinnersدر فرم ها

۱-۵-۴- Spinners در نوار عملیات

از Spinners ها در نوار عملیات برای سوئچی بین نماهای مختلف استفاده کنید . برای مثال در جی میل برای سوئیچ بین سایر حساب های کاربری و یا سیار ایمیل ها با لیبل های مختلف از Spinners ها استفاده می کند. زمانی که تغییر نما برای اپ شما مهم باشد Spinners ها می تواند بسیار با اهمیت باشند.

۶-۴- کلیدها

یک کلید از یک متن و یا یک تصویر که به خوبی مرتبط با عملی است که قرار است پس از لمس کردن کلید به وقوع بپیوند تشکیل شده است .اندروید دو
گونه متفاوت از کلید ها پشتیبانی می کند کلید های پایه و کلید های بدون مرز.

توصیه می کنیم بخوانید :  طراحی UI اندروید | عناصر بصری (بخش اول)

کلیدها

۱-۶-۴- کلیدهای پایه

کلیدهای پایه همان کلیدهای سنتی هستند که دارای مرز مشخص و پشت زمینه هستند .اندروید از دو نوع کلید پایه پشتیبانی می کند:کلیدهای پیش فرض و کوچک .کلیدهای پیش فرض دارای فونت های بزرگی هستند و برای نمایش خارج از محتوای عادی اپ طراحی شده اند اما کلیدهای کوچک دارای فونت کوچکتری هستند و متناسب با نوع طراحی اپ ازآنها استفاده می شود.

کلیدهای پایه
۲-۶-۴- کلیدهای بدون مرز

این نوع کلیدها نیز به زیادی شباهت کلیدهای پایه دارند و در واقع کارآیی آنها نیز تا مشابه زیادی حد کلیدهای پایه است اما تفاوت اصلی آنها این است که این کلیدها بدون مرز یا پشت زمینه خاصی هستند .می توانید کلید های بدون مرز را با آیکون و متن ایجاد کنید .ویژگی اصلی این کلیدها یکپارچه شدن با طراحی کلی UI اپ است.

کلیدهای بدون مرز

به اشتراک بگذارید...
برچسب گذاری توسط , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + دو =