طراحی UI اندروید| ایجاد بلوک ها (بخش چهارم)

۸-۴- Progress & Activity

میله های Progress و نشانگرهای سیگنال می توانند به کاربر نشان دهند که اتفاقات در حال رخ دادن هستند و اینکه چه مقدار از آن عملیات تا به حال پیشرفته است.

۱-۹-۴- میله های Progress

از این میله ها زمانی استفاده می شود که درصد پیشرفت هر فعالیت قابل محاسبه باید یک میله Progress باید همیشه بیانگر درصدی از پیشرفت یک فعالیت بین عدد۰ تا ۱۰۰ باشد و هیچ گاه نباید به سمت عقب و مقادیر کمتر حرکت کند.

میله های Progress

 

۲-۸-۴- نشانگرهای فعالیت

نشانگرهای فعالیت برای فعالیت هایی به کار می رود که پایان آن ها قابل محاسبه نباشند. این فرآیند معمولا از کاربر خواهد خواست تا لحظاتی را برای اتمام رسیدن فعالیت مورد نظر به انتظار بنشیند و اطلاعاتی را آنچه که در پشت صحنه در حال انجام است را به کاربر ارائه نمی کند.این نشانگر ها دارای ۲ نوع عمومی هستند.

نشانگرهای فعالیت

یک میله یا یک چرخه

هر یک از آنها در اندازه های مختلف در دو تم Holo Light و HoloDark وجود دارند.با توجه به طراحی ظاهری اپ خود بهترین ها را انتخاب کنید.

توصیه می کنیم بخوانید :  طراحی UI اندروید | مقدمه

 

ActivityBar

در این مثال، یک Activity Bar (در Holo Dark) زمانی ظاهر می شود که کاربر بخواهد دانلودی انجام دهد. بدیهی است که تا قبل از شروع فرآیند دانلود محاسبه مدت زمان تمام شدن آن میسر نیست. اما به مجض آغاز فرآیند دانلود این میله به میله Progress تغییر وضعیت می دهد.

ActivityBar

دایره فعالیت

در این مثال، یک دایره فعالیت (درHolo Light) در اپ جی میل برای زمانی که اپ مشغول بازخوانی یک پیام یا ایمیل است به کار برده شده است چرا که محاسبه این که چه مقدار زمان برای دانلود آن نیاز است،غیر ممکن است.زمانی که از یک دایره فعالیت استفاده می کنید نباید از یک متن یا کلمه در کنار آن استفاده کنید.

دایره فعالیت

۹-۴- سوئیچ ها

سوئیچ ها به کاربر این امکان را می دهند تا بتواند تنظیمات دلخواه خود را اعمال کند. به طور کلی سه نو ع سوئیچ وجود دارد:Checkboxها، کلیدهای رادیویی و سوئیچ های On/Off.

توصیه می کنیم بخوانید :  طراحی UI اندروید | ایجاد بلوک ها (بخش دوم)

Checkbox ها

این امکان را فراهم می کند تا از یک مجموعه ای از انتخاب ها تعدادی دلخواه را انتخاب کندو هیچگاه از یک CheckBox برای فعال و غیر فعالکردن چیزی استفاده نکنید.
به جای آن از سوئیچ On/Off استفاده کنید.

Checkbox ها

کلیدهای رادیویی

این کلیدها به کاربر اجازه می دهند تا تنها یک گزینه را از بین مجموعهای از گزینه ها انتخاب کنند. از این کلیدها تنها زمانی استفاده کنید که نیاز باشد تا کاربر سایر گزینه هارا حتما ببیند.

کلیدهای رادیویی

کلیدهای رادیویی

۱۱-۴- Dialogs

Dialog ها زمانی کاربرد دارند که اپ برای انجام وظایفی که برای آن ایجاد شده است از کاربر اطلاعات و یا تصمیماتی جدید درخواست کند. این درخواست ها می تواند درخواست هایی ساده مثل تایید یا لغو یک فرآیند و یا درخواست هایی با فرآیند های پیچیده تر باشند.

Dialogs

 

به اشتراک بگذارید...
برچسب گذاری توسط , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + هجده =