طراحی UI اندروید | ایجاد چشم انداز

به دنیای طراحی اندروید خوش آمدید، در این کتاب به شما خواهیم آموخت که چگونه اپ هایی استثنایی طراحی کنید.

ایجاد چشم انداز

android ui

در طراحی اپ به ۳ موضوع اصلی توجه خواهیم کرد، موضوعاتی که در طراحی سیستم عامل اندروید نیز به آنها توجه شده است. این ۳ موضوع عبارتند از:

مرا مجذوب کند

زیبایی یک اپ تنها به پوسته ظاهری آن محدود نمی شود بلکه ساختار زیبایی شناختی در سطوح مختلفی در اندروید قابل طرح است. جا بجایی بین نماهای بسیار سریع و روشن است. طرح ها و ساختارها همگی در چارچوبی قاعده مند و معنی دار ایجاد می شوند. حتی آیکون های نیز در حد یک اثر هنری قابل ارزیابی هستند. بنابر این اگر قرار است اپی که شما طراحی می کنید یک اپ حرفه ای و جذاب باشد باید سعی کنید تا ترکیب مناسبی از زیبایی، سادگی و ایجاد یک تجربه شگفت انگیز برای کاربر ارائه دهید.

زندگی مرا ساده کند

اپ ها در اندروید علاوه بر آنکه باید به سادگی قابل درک باشند باید کمک کنند تا زندگی کاربر نیز ساده تر شود.زمانی که کاربر برای اولین بار از اپ شما استفاده می کند باید به صورت مستقیم و بی واسطه با مهمترین ویژگی هایاپ شما ارتباط بر قرار کند. باید توجه کنید که فرآیند طراحی، یک فرآیند یک باره نیست بلکه در طول زمان استفاده می بایست همواره آنرا زیر نظر داشته باشید و نواقص و ایرادات آنرا بر طرف کنید. اپ ها در اندروید می بایست به کاربر کمک کنند تا درگیر کارهایی متدوال چون مدیریت فایل های و همگام سازی برنامه ها نباشد. باید توجه داشت که وظایف آسان نیازی به طی کردن فرآنید های پیچیده ندارند و همچنین فرآیند های پیچیده باید به نحوی که مناسببا درک و فهم انسان های عادی باشد مناسب سازی شوند . مردم در همه سنین و فرهنگی در هر کجای جهان که باشند باید بتوانند ارتباط مناسبی با اپ برقرار کنند و نباید هیچ گاه غرق در تنظیمات و امکانات پیچیده شوند.

توصیه می کنیم بخوانید :  طراحی UI اندروید | عناصر بصری (بخش سوم)

من را شگفت زده کند 

اینکه کار با اپ ساده باشد به تنهایی کافی نیست، اپ ها در اندروید کاربران را برای انجام کارهایی جدید و آزمایشاتی که هرگز آنها را انجام نداده اند توانمند می کنند و به آنها کمک می کنندد تا به افق های جدیدی دست یابند. اندروید این امکان را به افراد می دهد تا با ترکیب اپ ها به تجربه جدیدی از انجام همزمان وظایف دست یابند.

به اشتراک بگذارید...
برچسب گذاری توسط ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 2 =