۱۲۰ترفند کاربردی فتوشاپ| بخش ششم

فتوشاپ را قورت بده!

آموزش ۱۲۰ ترفند کاربردی فتوشاپ

با سلام. در ادامه آموزش ترفندهای کاربردی فتوشاپ، در این پست با بخش ششم از این سری از آموزش، همراه شما هستیم.

 

۶۴- shortcuts مربوط به ابزار selection

در حالی که ابزار selection انتخاب است با پاین نگه داشتن shift و هر بار کلیک کردن به ناحیه انتخابی شما اضافه می شود و با پایین نگه داشتن کلید Alt و کلیک کردن از ناحیه انتخابی شما کاسته می شود.

۶۵- marquee

ابزار Rectangular Marquee یک style مفیدی در نوار Options داردکه به شما امکان انتخاب در یک نسبت یا اندازه ثابت را می دهد.این کمک بزرگی برای شماست اگر بخواهید یک انتخاببرای یک ناحیه خاص به عنوان تصویر زمینه و یا برای صفحات وب داشته باشید.

۶۶- Transform a selection

زمانی که Transform a selection فعال است روی آن راست کلیک کنید و نوع لایه را به Skew یا  Warp و …. تغییر دهید.

۶۷-Paste در یک ناحیه

Cut کردن  یک انتخاب و paste کردن آن به یک لایه جدید همیشه لایه بریده شده در موقع paste کردن در مرکز قرار می گیرد اما اگر شما بخواهید قسمت بریده شده در همان مکان paste شود وبه مرکز صفحه کاریتان نرود راه کار آن این است که قسمت انتخاب شده را با استفاده از کلید میانبر ctrl+x ببرید و با استفاده از کلید میانبر ctrl+shift+v آن را در همان قسمت paste کنید.

توصیه می کنیم بخوانید :  ۱۲۰ ترفند کاربردی فتوشاپ|بخش پنجم

۶۸-نمایش یا عدم نمایش خطوط راهنما

کلید میانبر  Ctrl + H در فتوشاپ باعث پنهان کردن یا نمایش دادن خطوط راهنمای یک انتخاب است.کلید میانبر  Ctrl+Shift+H همین کار را برای یک خط انجام می دهد.

۶۹-ctrl+click

کلید میانبر ctrl+click برای انتخاب گروهی یک سری از لایه ها مفید است،کلید کنترل را پایین نگه دارید و با هر بار کلیک کردن در لایه های مختلف گروهی از لایه ها انتخاب می شوند.

۷۰- تغییر دادن مجموعه ابزار های lasso به یکدیگر

هنگامی که از ابزار  lasso استفاده می کنید کلید  Alt را پایین نگه دارید و با موس کلیک کنید در این حالت ابزار Lasso به ابزار Polygonal Lasso تغییر پیدا می کند.

۷۱ استفاده از  rubber band در ابزار Pen tool

اگر شما به تازگی با ابزار pen آشنا شده اید این ترفند برای شما بسیار راه گشا خواهد بود.زمانی که شما از این ابزار استفاده می کنید  بعضی از  خطوط و منحنی هایی که رسم می کنیدممکن است خوش آیند سلیقه شما نباشد و مجبور به پاک کردن شوید شما با استفاده از ابزار rubber band می توانید مسیری را که می خواهید رسم کنید ببینید و اگه مطابق سلیقه شما بود آن را رسم کنید برای فعال کردن این گزینه بروی ابزار pen کلیک کنید و از نوار  options بالای صفحه گزینه rubber band را تیک بزنید.

توصیه می کنیم بخوانید :  ۱۲۰ترفند کاربردی فتوشاپ - بخش اول

۷۲-ابزار Crop

یکی دیگر از ویژگی های کمتر شناخته شده از ابزار Crop آن است که به جای حذف کردن بخش هایی از عکس ،لایه و … آن ناحیه را پنهان می کند.درست مطابق شکل زیر:crop

 

 

به اشتراک بگذارید...
برچسب گذاری توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 2 =