۱۲۰ترفند کاربردی فتوشاپ – بخش اول

فتوشاپ را قورت بده!

آموزش ۱۲۰ترفند کاربردی فتوشاپ

امروزه کمتر کسی است که نام فتوشاپ را تاکنون نشنیده باشد! این غول نرم افزار طراحی چنان جای خود را در سر تا سر جهان باز کرده است که به جرات می توان گفت محبوب ترین و قدرتمندترین نرم افزار در زمینه طراحی می باشد. بدیهی است که برای استفاده بهتر از این نرم افزار باید تا حد امکان با تکنیک ها وترفندهای کاربرد ی آن آشنا باشید.
ما در سلسله پست هایی ترفند ها و میانبر های جامعی که شامل راهنمایی در مورد استفاده از لایه ها، نحوه استفاده از ابزار قلم ، راهنمای استفاده از RAW، و یا راه هایی برای بهبود و سرعت بخشیدن به کار در محیط فتوشاپ است، را به شما آموزش خواهیم داد. آن گاه خواهید دید که کار با نرم افزار فتوشاپ برای شما آسان خواهد شد.

ترفند های فتوشاپ | بخش اول

marquee selections.1
برای انتخاب یک ناحیه کلید Alt را فشار دهید. خواهید دید ناحیه انتخاب شده با مرکزیت اشاره گر موس شروع به انتخاب میشود. برای جایجایی ناحیه انتخاب شده کافی است همزمان با فشرده بودن کلید Alt و کلید سمت چپ موس، کلید Space را نیز فشار دهید.

۲-بازگشت به چند مرحله عقب تر در فتو شاپ:
با فشردن کلیدهای ترکیبی ctrl+z می توانید به یک مرحله قبل در محیط فتوشاپ باز گردید اما با استفاده از کلیدctrl+Alt+z شما می توانید به چند مرحله قبل باز گردید.

توصیه می کنیم بخوانید :  ۱۲۰ترفند کاربردی فتوشاپ - بخش سوم

۳- تغییر میزان history:
به مسیر Edit> Preferences> Preferences بروید تا بتوانید مقدار history را تغییر دهید. حداکثر این مقدار ۱۰۰۰ می باشد. اما توصیه می شود که این مقدار را روی مقادیر بالا قرار ندهید چرا که حافظه کامپیوتر شما بیش از حد اشغال خواهد شد!
۴- حالت چرخه ترکیبی:
با فشار دادن کلید SHIFT + یا – چرخه ای از حالت های مختلف لایه به نمایش در خواهد آمد.

۵- تکرار یک الگو:

A

شما در فتوشاپ قادر خواهید بود الگو های شگفت انگیز و رنگارنگی را با استفاده از shortcut های کیبورد ایجاد کنید. برای این کار، با فشردن کلید های ترکیبی Ctrl+Shift+Alt+T این اجازه به شما داده می شود تا یک لایه را کپی و با تکرار کردن همان الگو در جهت های مختلف یک طرح زیبا داشته باشید. جهت ملموس تر شدن ترفند و آموزش بیشتر کلیک کنید.

۶- ترکیب تصاویر با متن:

B
یک راه بسیار آسان برای پوشش یک تصویر داخل یک متن این است که یک لایه تصویر را بالای یک لایه متن رها کنید و سپس کلید Alt را پایین نگه دارید و سپس بر روی خط بین دو لایه در پنل لایه ها کلیک کنید.

۷- نمای چشم پرنده:
زمانی که بخواهید صفحه کار شما زوم شود و بلافاصله به حالت قبل خود باز گردد شما می توانید کلید H را پایین نگه دارید و هم زمان روی تصوی یا صفحه ی کار خود کلیک کنید. با این کار صفحه بزرگ شده و بلافاصله به حالت قبلی باز می گردد. این یکی از بهترین و کاربردی ترین ترفند های فتوشاپ برای مشاهده کار است .
۸- تغیر رنگ پس زمینه نرم افزار فتوشاپ:

توصیه می کنیم بخوانید :  ۱۲۰ ترفند کاربردی فتوشاپ|بخش هشتم

C

زمانی که بخواهید رنگ پس زمینه یا به اصطلاح background صفحه فتوشاپ شما – نه صفحه اسنادتان – به رنگ forground تغییر پیدا کند کافی است کلید Shift را پایین نگه دارید و ابزار Paint Bucket tool را انتخاب نمایید. سپس روی ناحیه بالای بک گراند کلیک کنید در این حالت خواهید دید که رنگ صفحه شما تغییر خواهد کرد. جهت بازگشتن به حالت اولیه کافی است کلیک راست کرده و گزینه default را بزنید. در این حالت به تنظیمات پیش فرض باز خواهید گشت.
۹- بستن همه اسناد به طور هم زمان:
برای بستن بطور همزمان کلید Shift را گرفته و روی آیکن بستن هر پنجره کلیک کنید.
۱۰- میانبر ابزار move:
برای سرعت بخشیدن به کار در محیط فتوشاپ هنگامی که از هر ابزاری استفاده میکنید برای رفتن بر روی ابزار move کافی است کلید ctrl را پایین نگه دارید و سپس با موس ناحیه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

به اشتراک بگذارید...
برچسب گذاری توسط , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 8 =