۱۲۰ ترفند کاربردی فتوشاپ|بخش هشتم

فتوشاپ را قورت بده!

آموزش ۱۲۰ ترفند کاربردی فتوشاپ

با سلام. در ادامه آموزش ترفندهای کاربردی فتوشاپ، در این پست با بخش هشتم از این سری از آموزش، همراه شما هستیم.

۸۴-تنظیمات براش

هنگام استفاده از ابزار براش کلید Alt را پایین نگه دارید و همزمان  کلید راست موس را فشار دهید اگر در این وضعیت موس را به راست و چپ حرکت دهید سایز براش شما کم و زیاد می گردد و اگر موس را به بالا یا پایین حرکت دهیدمیزان hardness براش شما تغییر می کند.

۸۵-چرخش صفحه طراحی

هنگامی که شما روی بوم نقاشی می کنید گاهی نیاز پیدا می کنید برای راحتی کار خود بوم نقاشی تان را بچرخانید. ما در طراحی با نرم افزار فتوشاپ هم گاهی به این نوع چرخش برای طراحی بهتر نیاز دارید برای این کار کلید R از روی کیبور را فشار دهید و بعد با دکمه چپ موس کلیک کنید و صفحه را بچرخانید. هنگامی که شما این عمل را انجام دهید روی صفحه کاری شما یک جهت نما درست شبیه به شکل زیر نمایان می شود.

توصیه می کنیم بخوانید :  ۱۲۰ ترفند کاربری فتوشاپ| بخش چهارم

charkhsh safhe

۸۶-ابزار Smudge

Smudge یکی از ابزار های ویرایشی در نرم افزار فتوشاپ است. از این ابزار برای ادغام کردن رنگ ها استفاده می شودهم چنین این ابزار خاصیت نرم کنندگی و مات کنندگی هم دارد.کار این ابزار شبیه به کاری است که یک فرد نقاش انگشت خود را بر روی رنگ ها می کشد تا رنگ ها باهم ترکیب شوند و جلوه ی بهتری به نقاشی بدهد.شما می توانید یک رنگ را از یک ناحیه بگیریدوبا درگ کردن همان رنگ را در جهتی که می خواهید بکشید.

۸۷- اضافه کردن یک تکسچر به عکس

با استفاده از تسکچر افکت های زیبایی می توانید به تصویرتان اضافه کنید.برای اضافه کردن تکسچر کاغذ به تصویر مورد نظرتان ابتدا تسکچر را بالای لایه تصویر خود قرار دهید.و سپس Opacity را کم و زیاد کنیدتا حالت مناسب عکس را پیدا کنید و mode راروی Darken یا Multiply تنظیم کنید.تا عکس شما حالتی شبیه عکس زیر پیدا کند.

۸۷

 

 

۸۸- خودتان یک براش بسازید

شما می توانید یک براش را از هر تصویری که دوست دارید ایجاد کنید یک تصویر یا شیپی که مورد علاقه شما است را در محیط نرم افزار فتوشاپ باز کنید سپس یک قسمت تصویر را که مورد نظز شما است به حالت انتخاب در بیاورید.

توصیه می کنیم بخوانید :  ۱۲۰ترفند کاربردی فتوشاپ| بخش هفتم

۸۸

سپس مسیر Edit>Define Brush Preset را دنبال کنید تا از قسمت انتخاب شده براش تهیه کنید.

88-1حالا وقتی وارد ابزار براش بشوید این قسمت انتخاب شده به صورت براش وجود دارد.

۸۹- ایجادکردن خطوط طراحی

اگر شما بخواهید وقتی یک عکس را به حالت نقاشی در میارید خطوط طراحی درآن مشخص باشددر ابتدا از لایه مورد نظر یک کپی تهیه کنید و سپس مسیر Filter>Stylise>Glowing Edges را دنبال کنید.سپس رنگ ها را وارونه کنید و از Multiply Blend ModeوDarken استفاده کنید.

۸۹

 

۹۰- استفاده از ابزار براش و کشیدن طرح ها در رنگ های مختلف

شما می توانید یک لایه جدید باز کنید و یک رنگ به دلخواه انتخاب کنید و طرح را بکشید.شما می توانید همان در طرا با رنگ های مختلف و در رنگ های متفاوت و با Mode های متفاوت یک طرح رنگارنگ بکشید.

 

۹۰

 

به اشتراک بگذارید...
برچسب گذاری توسط , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =