۱۲۰ ترفند کاربردی فتوشاپ|بخش پنجم

 

فتوشاپ را قورت بده!

آموزش ۱۲۰ ترفند کاربردی فتوشاپ

با سلام. در ادامه آموزش ترفندهای کاربردی فتوشاپ، در این پست با بخش پنجم از این سری از آموزش، همراه شما هستیم.

 

۵۴- نمایش یا عدم نمایش ماسک یک لایه

برای نمایش یا عدم نمایش ماسک یک لایه کلید Alt را پایین نگه دارید و گیره بین ماسک لایه و تصویر را بردارید سپس با پایین نگه داشتن دکمه shift چشم لایه را خاموش یا روشن کنید در این حالت تنها ماسک لایه روشن یا خاموش خواهد شد.

mask

۵۵- نمایش سریع ماسک یک لایه

برای به نمایش در آوردن ماسک یک لایه دکمه Alt را پایین نگه داشته و بر روی آیکون ماسک لایه کلیک کنید در این حالت تنها ماسک یک لایه به نمایش در می آید.

۵۶- کپی گرفتن از لایه ها

کلید Alt را پایین نگه دارید ولایه مورد نظر را در پنل لایه ها درگ کنید.

۵۷- رنگی کردن لایه ها

استفاده کردن از یک رنگ به خصوص برای هر لایه باعث سازمان دهی بهتر پنل لایه ها میشود. برای این کار بر روی چشم لایه راست کلیک کنید لیستی شامل ۸ رنگ برای شما نمایش داده می شود.

توصیه می کنیم بخوانید :  ۱۲۰ ترفند کاربردی فتوشاپ|بخش هشتم

۵۸- انتخاب لایه های مشابه

برای انتخاب کردن لایه هایی از یک نوع مثلا همه ی لایه های  shape یا لایه های متن به مسیر Select>Similar بروید.

۵۹- تغییر دادن opacity 

هنگامی که از ابزار painting استفاده نمی کنید با فشار دادن سه شماره میتوانید opacity را تغییر دهید.عدد ۱ برابر ۱۰%،عدد ۵ برابر۵۰% و عدد ۰ برابر ۱۰۰% می باشد.

۶۰- دسترسی سریع به لایه ماسک

برای دسترسی سریع به لایه ماسک این مسیر windows > Mask را دنبال کنید  تا ماسک بالای لایه ها در دسترس باشد و راحت بتوانید از آن استفاده کنید.

۶۱- ترکیب اثرات آتش با تصویر

مرحله اول:

ابتدا یک تصویر انسان و یک تصویر از شعله آتش را در محیط فتوشاپ باز کنید.چک کنید که ابزار move روی Auto-Select باشد سپس Blend Mode را روی Screen قرار دهید.

۰۱

مرحله دوم:

بر روی لایه آتش کلیک کنید تا کادر transform اطراف لایه آتش ظاهر شود، و سپس لایه را طوری تغییر اندازه و چرخش بدهید که اطراف بدن قرار گیرد در پنل لایه ها در حالی که لایه آتش انتخاب است روی روی تصویر آتش کلیک راست کنید و گزینه wrap را انتخاب کنید تا لایه آتش را مطابق حالت بدن اطراف آن قرار دهیدکلید Ctrl + J را برای کپی کردن لایه آتش،برای تغییر اندازه فشار دهید.

۰۲۰۳

۶۲- کلیک راست برای منوهای متنی

تقریبا تمام ابزار هادارای یک منوی متنی هستندکه با یک راست کلیک ساده قابل دسترسی است. این معمولا به شما امکان  کنترل ابزار و چند کلید میانبر مفید را می دهد. و همچنین به عنوان مثال: در حالی که یک ابزار انتخاب است بر روی تصویر یا ماسک آن راست کلیک کنید لیستی از منو های مختلف برای شما به نمایش در می آید.

۶۳- جهت یابی سریع

برای بزرگنمایی یا کوچکنمایی با سرعت در فضای کاری فتوشاپ از کلید  Ctrl و + برای zoom in ،و با کلید Ctrl و – برای zoom out می توانید استفاده کنید.

 

توصیه می کنیم بخوانید :  ۱۲۰ترفند کاربردی فتوشاپ| بخش هفتم
به اشتراک بگذارید...
برچسب گذاری توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 8 =