طراحی UI اندروید | عناصر بصری (بخش اول)

عناصر بصری را به گونه ای طراحی کنید که اپ شما در هر ابزاری فوق العاده باشد.

۱-۲- ابزارها و صفحات نمایش

اندروید میلیون ها ابزار همراه متفاوت را در سرتاسر دنیا ساماندهی میکند ابزارهایی چون انواع تبلتها و گوشیهای تلفن وسایرابزارها که تنوع زیادی در اندازه صفحه نمایش دارند .با استفاده از قدرت قابلیت انعطاف اندروید در انطباق با اندازه گوناگون صفحاتنمایش می توان اپهایی راطراحی کرد که به راحتی در بزرگترین تبلت ها و کوچکترین تلفنهاهم قابل استفاده باشند.

طراحی UI اندروید | عناصر بصری (بخش اول)
انعطاف پذیر باشید

طرح خود را به گونه ای پیاده کنید که با طول هاوعرض های مختلف سازگار باشد

ارزیابی همه صفحات نمایش

بهتر است که ابزارهاییرا با DPIمتفاوت در اختیار داشته باشید تا بتوانید از بی نقص بودن اپ خود در همه آنها مطمئن شوید.

استراتژی ها

اما سئوال اصلی شاید اینجا مطرح شود که زمانی که می خواهیم یک طرح را برای چند صفحه نمایش آماده کنیم باید از کجا شروع کنیم؟ یک رویکرد می تواند این باشد طراحی رابط کاربری برنامک های سیستم عامل اندروید که در استانداردهای پایه (اندازه متوسط وMDPI )کار کنیم و مقیاس آنرا بسته به نیاز کم یا زیاد کنیم .رویکرددیگر نیز میتواند این باشد که از ابزاری با بزرگترین صفحه نمایش شروع کنیم و سپس مقیاس آنرا کاهش دهیم و طرح را برای نمایش در صفحات کوچکتر سازگار کنیم.

توصیه می کنیم بخوانید :  طراحی UI اندروید | ایجاد بلوک ها (بخش دوم)

۰۲

۲-۲- تم ها

۳۴۵
تم ها مکانیسمی را برای اندروید ایجاد می کنند تا بتواند در یک چارچوب منسجم اپ را به کاربر ارائه کنند.در واقع تم بیانگرچارچوبی است که مشخصات بصری المان های یک اپ را برای ایجاد یک رابط کاربری مناسب فراهم میکند.این چارچوب شامل المان هایی چون رنگ، ارتفاع، فاصله گذاری و اندازه فونت ها و بسیاری موارد دیگر می باشد.
برای اینکه در بین همه اپ های اندروید نوعی پیوستگی ایجاد شود، اندروید سه نوع تم را به صورت پیش فرض معرفی کرده است که می توانید از آن برای ایجاد اپ خود استفاده کنید.

Holo Ligh

Holo Dark

HoloLight

همراه با نوارهای تیره استفاده از این تم ها می تواند تاثیر زیادی در ایجاد یک اپ سازگار با محیط های بصری عمومی اندرویدداشته باشد.اما اگر تمایل داریدکه تم منحصربه فردی برای اپ خود داشته باشید،پیشنهاد می شود که یکی از این ۳ تم را به عنوان نقطه شروعی برای انجام سفارشی سازی های بعدی در نظر بگیرید.

۳-۲- بازخورد لمس

۶

از رنگ ها و تابش های متعدد و متفاوت برای پاسخ به لمس کردنصفحه توسط کاربر استفاده کنید.توجه داشته باشید که با توجه بهفعال بودن یا نبودن برخی کلیدها و همچنین درجه اهمیت آنها،درنظر گرفتن یک استراتژی مشخص در همه بخشهای اپ برای ایجایک پاسخ مناسب به لمس صفحه توسط کاربر بسیارحائزاهمیت است.
حالتهایبسیاری ازالمان هایUI اندروید به صورت توکار دارای فرآیند ایجاد بازخورد در هنگام لمس صفحه می باشند.
۷

ارتباط

زمانی که اشیا دروناپ به صورت پیچیده تری در وضعیت های گوناگونی واکنش نشان می دهند به کاربر این امکان را میدهند تاتصمیم بهتری در شرایط مختلف بگیرد.به طور مثال در بخشRecentsزمانی که یک تصویر بند انگشتی به راست یا به چپکشیده شود تصویر تار می شود و این به کاربر کمک می کند تابفهمد که کشیدن این تصویر به سمت راست یا چپ به منزلهحذف آن است.
۸
به اشتراک بگذارید...
برچسب گذاری توسط ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + سیزده =